Użytkowanie mebli

 

Nasze meble wykonujemy ręcznie, przy zastosowaniu rzemieślniczych technik pracy oraz naturalnego materiału, jakim jest lite drewno. To sprawia, że każdy z naszych mebli jest wyjątkowy i niepowtarzalny.

 

Cechy drewna

Wszelkie różnice w barwie, różnice w usłojeniu, sęki czy drobne pęknięcia są elementami materiału, z którego meble są wykonane i sprawiają, że każdy mebel jest unikalny. Wszystkie takie elementy nie są uznawane za wady produktu. Jedynym odstępstwem od tego punktu jest jasne ustalenie z klientem jakości materiału w klasie „select” przed rozpoczęciem produkcji.

 

Tolerancja wymiarów

Staramy się nie marnować materiału, który natura tworzyła przez wiele lat, dlatego niektóre elementy wymagają zmiany nominalnych wymiarów. Dzieje się tak dlatego, że niektóre wady i uszkodzenia drewna ujawniają się dopiero na końcowych etapach produkcji. Aby nie wyrzucać takich elementów konieczna jest nieznaczna zmiana ich wymiarów. Dlatego dopuszczamy w naszych meblach niewielkie odchyły od założonych wymiarów o +/- 3%.

 

Przechowywanie mebli

Lite drewno jest materiałem higroskopijnym, a co za tym idzie wchłania wilgoć z powietrza, co ma wpływ na wymiary oraz pojawianie się niewielkich odkształceń powierzchni. Jest to zjawisko naturalne i nie jest traktowane jako podstawa do reklamacji.

Użytkownik każdego z naszych mebli jest zobowiązany do utrzymania odpowiedniego środowiska w pomieszczeniu, w którym znajdują się mebel – jest to temperatura w granicach 18-24 stopnie Celsjusza oraz względna wilgotność powietrza na poziomie 45-65%.

Uszkodzenia i odkształcenia drewna spowodowanie nieodpowiednim przechowywaniem mebli nie będzie podstawą do reklamacji. Za nieprawidłowe przechowywanie uznaje się:

  • przechowywanie mebli w innej temperaturze i wilgotności powietrza niż wskazane powyżej,

  • ustawienie mebli w pobliżu źródeł ciepła i wysokiej temperatury,

  • narażenie mebli na kontakt z gorącymi przedmiotami lub na długotrwałe działanie cieczy,

  • narażenie mebli na bezpośrednie i długotrwałe działanie promieni słonecznych, które może powodować zmiany barwy drewna.


Powłoki zabezpieczające i ich odnawianie

Nasze meble są zabezpieczone odpowiednimi środkami do stosowania w przemyśle meblarskim. Powłoki lakiernicze nie wymagają jakiejkolwiek ingerencji klienta i są bezobsługowe. Nie ma natomiast możliwości miejscowego naprawienia uszkodzenia mebla przy zastosowaniu powłoki lakierniczej.

Zabezpieczenie mebli olejem lub olejowoskiem umożliwia dokonanie miejscowych napraw, ale jest to powłoka, która wymaga systematycznego odnawiania, poprzez nałożenie nowej warstwy co rok użytkowania. Standardowo wykorzystujemy Wosk Twardy Olejny Osmo 3085, chyba że w zamówieniu określono inaczej. Do odnowienia powłoki można wykorzystać Woska Twardy Olejny Osmo 3032 zgodnie z zaleceniami producenta, umieszczonymi w Karcie Technicznej produktu.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl